Mozilla vydala Firefox 18 s podporou Retina displeje

Mozilla vydala novou verzi svého webového prohlížeče určeného pro desktop i mobilní prostředí, která přináší nové funkce a řadu opravených chyb.
reklama

Firefox 18 pro desktop se objevil jen šest týdnů po vydání předchozí verze a přináší nový JavaScriptový complier iconMonkey. V důsledku toho webové aplikace a hry běží až o 25 % rychleji. Nová verze prohlížeče přinesla také podporu pro Retina displeje pro Mac OS X 10.7 a vyšší. Co se týká zabezpečení, Mozilla v nové verzi například znemožnila načítání nebezpečného obsahu na zabezpečených (HTTPS) stránkách.

Seznam novinek u Firefoxu pro Android je velmi krátký, největší novinkou je funkce, jež uživateli napovídá při zadávání klíčového slova při hledání. Kvůli ochraně soukromí je nápověda prováděna přes zabezpečené připojení. Nejvýraznější bezpečnostní funkcí androidové aplikace je varovný systém, který uživatele informuje, pokud navštíví nebezpečnou webovou stránku, jež je používána pro phishing nebo obsahuje škodlivý kód.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru