Mozilla vydala Firefox 10

Mozilla včera uvolnila ke stažení novou verzi svého Firefoxu, která přináší spíše menší změny a vylepšení. Velké změny týkající se uživatelského rozhraní se objeví až ve Firefoxu 12.
reklama

Firefox 10 přináší nové tlačítko Vpřed a podporu anti-aliasingu pro WebGL a CSS3 3D-Transformace. Mozilla uvedla, že byla také zlepšena kompatibilita prohlížeče s řadou doplňků. Nové fullscreen API umožňuje vývojářům vytvářet aplikace, které se zobrazují na celém displeji.

Firefox 10 je zatím poslední verzí prohlížeče od Mozilly, který je vydáván v rámci tzv. rychlého cyklu - po vydání Firefoxu 4 se Mozilla rozhodla, že vývoj Firefoxu rozdělí do několika kanálů, z nichž každý je v jiném stádiu vývoje.

Podle současného plánu má být nová verze prohlížeče vydána každých šest týdnů, díky čemuž se běžný uživatel dříve dostane k nejnovějším funkcím a vychytávám a nemusí čekat řadu měsíců na vydání plnohodnotné verze (jak je to třeba u Internet Exploreru). Kompletní seznam změn, které přináší Firefox 10, je dostupný zde, prohlížeč stahujte tady.


 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru