Mozilla vydala deset patchů, z toho pět kritických

Mozilla vydala deset aktualizací na tři verze svého prohlížeče Firefox, z nichž pět je označeno jako kritické a mohly by být zneužity k nainstalování škodlivého kódu na dálku.
reklama

Americký Computer Emergency Readiness Team vydal varování, podle něhož by "útočník mohl na dálku spustit škodlivý kód nebo ukrást citlivé informace".

Mezi postižené produkty patří Firefox 25, Firefox ESR 24.1, Firefox Extended Support Release (ESR) 17.0.10, Thunderbird 24.1, Thunderbird ESR 17.0.10, a Seamonkey 2.22. Vydané opravy se vztahují na chyby v zabezpečení paměti prohlížeče, emailového klienta Thunderbird a balík vývojářských nástrojů Seamonkey.

Další čtyři kritické chyby by mohly způsobit potenciálně zneužitelné pády programů, oznámila Mozilla. Již v srpnu tohoto roku vývojáři z projektu The Onion Router (TOR) varovali, že díra ve Firefox ES by mohla být využita ke sběru informací na počítačích navštěvujících speciálně upravené webové stránky.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru