Mozilla v tichosti ukončila vývoj 64-bitové verze Firefoxu pro Windows

Podle Benjamina Smedberga z Mozilly byl ukončen vývoj 64-bitové verze svého prohlížeče Firefox pro Windows. 
reklama

Důvodů může být hned několik: omezená nabídka plug-inů, problémy se stabilitou a výkonem nebo obtíže při rozeznávání reportů s chybami mezi 32-bitovou a 64-bitovou verzí. Názor uživatelů na 64-bitovou verzi trefně vyjádřil jeden člověk na fóru Mozilly, podle kterého „časté pády prohlížeče byly jen tím nejmenším problémem, kterým 64-bitový Firefox trpěl." Jelikož Benjamin Smedberg z Mozilly mluvil pouze o zastavení vývoje 64-bitové verze Firefoxu pro Windows, vypadá to, že 64-bitová verze prohlížeče na dalších platformách ohrožena není - alespoň prozatím.

Stojí za to podotknout, že podle IT expertů je nejlepším 64-bitovým prohlížečem Chromium. Své 64-bitové verze však mají také další známé prohlížeče jako Internet Explorer a Opera. Google Chrome je zatím dostupný pouze pro 32-bitovou architekturu. Aplikace s podporou 32-bitů obecně dokáží využít maximálně 2GB paměti RAM, Chrome však (na rozdíl třeba od Firefoxu) otevírá každou záložku jako samostatný proces, takže dokáže 2GB limit obejít.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru