Mozilla ukončila vývoj "Metro" Firefoxu pro Windows 8

Mozilla se po téměř dvou letech rozhodla ukončit vývoj svého webového prohlížeče, který by na dotykových zařízeních s Windows 8 konkuroval Internet Exploreru 11.
reklama

"Tento týden jsem požádal naše inženýry, aby ukončili vývoj Metro verze Firefoxu. Tým odvedl dobrou práci, ale vydání finální verze by podle nás bylo chybou," uvedl na blogu Mozilla Future viceprezident Firefoxu Johnathan Nightingale. Vývojáři tak budou i nadále pracovat na desktopové verzi Firefoxu pro Windows a nebudou se muset zabývat vývojem další verze, která by fungovala na dotykových rozhraních.

Na projektu pracovalo devětadvacet lidí a trvalo téměř rok po představení prvního "prototypu" Firefoxu ve stylu Metro, než byl tento prohlížeč zpřístupněn vývojářům třetích stran v rámci kanálu Nightly. V létě minulého roku vývojářský tým uvedl, že by chtěl finální verzi Metra vydat spolu s Firefoxem 26 v prosinci 2013. V lednu bylo toto datum odsunuto na březen a nyní byl vývoj zcela ukončen.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru