Mozilla údajně přišla kvůli Microsoftu o 9 milionů stažení Firefoxu

Mozilla na svém blogu uvedla, že kvůli problémům s nabídkou alternativních prohlížečů v operačním systému Windows 7 přišla o devět milionů stažení svého Firefoxu.
reklama

To, že Microsoft nedodržel svůj slib Evropské Komisi z roku 2009, podle kterého měl v EU uživatelům ve Windows 7 nabídnout více webových prohlížečů, je stará známá věc. Až doposud stížnosti na Microsoft podávala pouze Komise, nyní se však ozval i jeho konkurent, který se cítí poškozen.

V novém příspěvku na svém oficiálním blogu Harvey Anderson z Mozilly uvedl, že než Microsoft začal dávat uživatelům Windows 7 na výběr mezi prohlížeči, počet stažení Firefoxu poklesl o 63 % na 20 000 denně.

Jakmile byl tzv. ballot, tedy okno s nabídkou prohlížečů do operačního systému integrován, počet denních stažení Firefoxu vzrostl o 150 % na 50 000. Mozilla podle svých slov během patnácti měsíců, kdy nebyl ballot ve Windows 7 přítomen, ztratila téměř devět milionů stažení.

Lze podotknout, že pokud by své ztráty vyčíslily i další společnosti jako Apple, Google nebo Opera, toto číslo by bylo ještě několikanásobně vyšší. Microsoft tvrdí, že se ballot nezobrazoval na 28 milionech PC v Evropě kvůli chybě v Service Packu 1.

Evropská Komise proto podala na americkou společnost formální stížnost, a pokud by byl Microsoft shledán vinným, mohl by dostat pokutu až do výše 7,3 miliardy dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru