Mozilla u Firefoxu deaktivuje téměř všechny přídavky

Mozilla oznámila, že z bezpečnostních důvodů automaticky vypne všechny plug-iny ve Firefoxu kromě nejnovější verze Adobe Flash Playeru.
reklama

Kromě ostatních přídavků Mozilla zablokuje také Flash Player verze 10.2.x. Současná verze Flash Playeru je 11.5.x na OS X a všech verzích Windows kromě Windows 8, kde má nejnovější verze označení 11.3.x. Není zatím jasné, kdy k téměř kompletnímu vypnutí přídavků (včetně nejnovějších verzí Acrobat Readeru, Silverlightu nebo Javy) dojde. Podle Mozilly je třeba tento drastický krok podniknout, aby byli uživatelé dostatečně chráněni proti všem hrozbám.

Kromě bezpečnosti je však vypnutí přídavků odůvodněno i větší stabilitou prohlížeče. "Tím, že uživatel bude mít aktivovány pouze ty přídavky, které opravdu chce, do značné míry snížíme množství pádů a urychlíme chod prohlížeče," uvedl Michael Coates z Mozilly na oficiálním blogu. Firefox se stane vůbec prvním prohlížečem, u kterého budou přídavky implicitně vypnuty.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

no to je ale pěkná hovadina. Chápu to tak, že jednoho krásného dne zapnu Firefox a všechny addony budou vypnuty? A tak si je budu muset zapnout opět? Pro mě to není problém, ale co chudáci BFU, kteří jsou rádi, že otevřou prohlížeč.

návštěvník

Nie... znamena to, ze pluginy sa vypnu. Rozsirenia su nieco ine. No pravdepodobe nejake vyuzivaju pluginy na svoj chod. Takze to bude este sranda. Hlavne, ked nepojde javascript. Uz vidim tie haterske temy od BFU-ckarov, ze FF nejde apod.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru