Mozilla testuje nové Firefox API pro přizpůsobování webového obsahu

Mozilla experimentuje s novým zajímavým Firefox API, které shromažďuje informace o online aktivitě uživatele a předává jej dále webovým portálům pro přizpůsobení zobrazovaného obsahu dle preferencí daného člověka.
reklama

Pokud si například na internetu hodně čtete o autech, můžete tuto informaci poskytnout webové stránce se zpravodajstvím, která vám následně bude přednostně zobrazovat tyto články. Uživatelé by si díky tomuto API měli být schopni vybrat informace, jež chtějí s webovými stránkami sdílet. Pokud máte strach o své soukromí, vězte, že funkci lze zcela vypnout. 

Celá idea je v současnosti pouze ve stádiu "návrhu", který vznikl v Mozilla Labs. Vývojáři nyní podle svých slov tuto technologii testují na vybraných dobrovolnících. Mozilla také vyzvala širokou veřejnost, aby se k Firefox API vyjádřila na jejím diskuzním fóru. Jelikož je projekt ještě v počátečním stádiu vývoje, je těžké odhadnout, jak vůbec bude finální verze Firefox API vypadat.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru