Mozilla stáhla nový Firefox kvůli bezpečnosti

Ani ne den a půl poté, co Mozilla vydala Firefox verze 16, musel být tento prohlížeč včera stažen z internetu kvůli obavám o bezpečnost uživatelů.
reklama

"Mozilla si je vědoma bezpečnostní chyby v současné verzi Firefoxu," uvedl na oficiálním blogu Michael Coates. "Na opravě chyby usilovně pracujeme a plánujeme vydat aktualizovanou verzi co nejdříve. Firefox 15 zůstává nepostižen." Podle Coatese chyba může umožnit nebezpečné webové stránce zachytit webovou historii uživatele. "V současné době nemáme žádné informace o tom, že by tato chyba byla zneužívána," dodal Coates.

Coates neoznámil, kdy se Mozilla o chybě dozvěděla, nebo jak byla objevena. Podle neoficiálních informací se tak stalo ve středu dopoledne. I když nyní nelze Firefox 16 ze stránek Mozilly stáhnout, tato verze prohlížeče je dostupná na různých webech na internetu. Pokud máte Firefox 16 již nainstalovaný, bude automaticky aktualizován, jakmile bude patch zveřejněn. Mozilla doporučuje provést downgrade prohlížeče na verzi 15.0.1.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru