Mozilla si stěžuje, že není na vrcholku "ballot" obrazovky u W7

Reklama

Poté, co utichly boje na téma “uživatel si bude moci vybrat libovolný browser u EU edice W7” se hned vzápětí vynořilo další místo konfliktu: Mozilla je nyní pro změnu nešťastná z toho, že je rival Apple na horní pozici.

Společnost Mozilla stojící za populárním alternativním browserem Mozilla Firefox vyslovila kritiku na adresu tzv. “ballot screen” obrazovky, v níž si uživatel bude moci při instalaci Windows 7 vybrat, jakému browseru dá přednost. Tvrdí, že je volba zvýhodněna ve propěch Apple a to z toho důvodu, že je Apple Safari nejhořejší položkou.

Na svém blogu to sdělil Jenny Borris, designér Firefoxu. Připomínáme, že kromě IE a Firefoxu uživatel může při instalaci W7 sáhnout také po Google Chrome, Apple Safari a Opeře. Důvod, proč se to celé seběhlo je prostý - namísto řazení dle podílu na trhu bylo použito abecední řazení, které přesunulo browser s nejnižším podílem do špice .

Zdroj: InfoWorld

Reklama

Komentáře

Vývojáři Firefoxu nejsou schopni připustit, že by mohly být někde poslední. Je úplně v pořádku mít seznam prohlížečů řazený podle abecedy. Uživatel jsi se stejně nahraje prohlížeč který mu vyhovuje. Pokud se to vývojářům Firefoxu nelíbí, tak ať ho přejmenují na Airefox. A budou na začátku abecedy.

Přidat komentář