Mozilla si stěžuje, že není na vrcholku "ballot" obrazovky u W7

Poté, co utichly boje na téma "uživatel si bude moci vybrat libovolný browser u EU edice W7" se hned vzápětí vynořilo další místo konfliktu: Mozilla je nyní pro změnu nešťastná z toho, že je rival Apple na horní pozici.
reklama

Společnost Mozilla stojící za populárním alternativním browserem Mozilla Firefox vyslovila kritiku na adresu tzv. "ballot screen" obrazovky, v níž si uživatel bude moci při instalaci Windows 7 vybrat, jakému browseru dá přednost. Tvrdí, že je volba zvýhodněna ve propěch Apple a to z toho důvodu, že je Apple Safari nejhořejší položkou.

Na svém blogu to sdělil Jenny Borris, designér Firefoxu. Připomínáme, že kromě IE a Firefoxu uživatel může při instalaci W7 sáhnout také po Google Chrome, Apple Safari a Opeře. Důvod, proč se to celé seběhlo je prostý - namísto řazení dle podílu na trhu bylo použito abecední řazení, které přesunulo browser s nejnižším podílem do špice .

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Vývojáři Firefoxu nejsou schopni připustit, že by mohly být někde poslední. Je úplně v pořádku mít seznam prohlížečů řazený podle abecedy. Uživatel jsi se stejně nahraje prohlížeč který mu vyhovuje. Pokud se to vývojářům Firefoxu nelíbí, tak ať ho přejmenují na Airefox. A budou na začátku abecedy.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru