Mozilla se postavila za Microsoft proti Google IE

Firma Mozilla se postavila bok po boku Microsoftu při svém logickém ptaní, k čemu vlastně je plug-in Google, který z IE udělá Google Chrome. Na rozdíl od redmondské centrály ale má Mozilla dobré argumenty.
reklama

Minulý týden Google uvedl plug-in, který k IE přidá renderovací a JavaScriptový engine, jaký používá Google Chrome jménem Google Chrome Frame. Ten výrazně zrychluje zejména práci s JavaScriptem + navíc IE uvádí do moderního světa HTML 5. Že z věci není nadšený Microsoft se dá vcelku pochopit, ovšem, že se k němu přidá i jeho konkurent, to již tak obvyklé není...

Na svém blogu sdělil viceprezident Mozilly, pan Mike Shaver, že on sám osobně touží po světě, kde IE běží spíše jako Chrome, Safari, Firefox a Opera, nicméně že pochybuje, že je Google Chrome Frame tou pravou cestou pro Microsoft: "Spouštět Chrome Frame z IE třeba znepřístupňuje řadu vlatností browseru - namátkou takový private browsing mode."

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru