Mozilla se chystá "ribbonizovat" Firefox pro Windows

Firma Mozilla naznačila, že Firefox 3.7 pro Windows Vista a Windows 7 bude mírně "zribbonizován" z důvodu úklidu i redukce zbytečně zabraného místa.
reklama

Abychom byli konkrétní, Mozilla se nechala slyšet, že "od Windows Vista a dále přes Windows 7 vezme ve Firefoxu tradiční menu za své" a bude "nahrazeno věcmi jako je kontextový proužek Windows Exploreru, resp. Office Ribbon." Jak to bude vypadat v praxi se můžeme přesvědčit na následujících screenshotech:

fx-3_7-page-menu-phase-01.png

fx-3_7-tools-menu-phase-01.png

Mozilla také rychle dodala, že se nesnaží Firefox vzhledově za každou cenu přiblížit konkurenci, Firefox je zkrátka Firefox a vždycky jím bude. Na druhou stranu jsou ale některé společné prvky u browserů naprosto nevyhnutelné - zřejmě jen horko těžko by se prosadil program bez download manageru nebo bez řádku pro adresu, časem jejich tvůrci rovněž řeší shodné problémy. Firefoxu 3.7 se mimochodem dočkáme zhruba v březnu 2010. Pozor - raději to ještě zdůrazníme jednou, změna se bude týkat jen Firefoxu pro Windows!

Zdroj: ZDNet blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

já už se bál že budu muset kupovat nový mobitor (aby se mi tam vešel panel nástrojů přes půlku aplikace) a podle screenshotů je vidět, že změny v novém Firefoxu budou změny naopak naprosti proti myšlence ribbonu (tj. ubírání prosotru pro práci), jen se bojím abych se v nově předěleném UI dostal ke svým záložkám (bookmarks - pro Waffen MS), jinak než složitě přes knihovnu stránek nebo bookmarx toolbar

Profile picture for user Jan Polzer

No já si naopak Ribbon pochvaluju. Zvykalo se na něj těžko, ale myslím, že je to přínos. Rozlišení 1024x768 je stejně už minulost.

návštěvník

To je pravda, teď se používá 1024 × 576 (v miniboocích) :)

návštěvník

Vždyť Ribbon v Office se dá pomocí zkratky Ctrl + F1 skrýt. Takže Office je použitelný i při nízkém rozlišení

Profile picture for user Jan Polzer

:) tuto reakci jsem čekal hned, jak jsem klikl na tlačítko Uložit. Ale kvůli minibookům bych nezatracoval celý Ribbon.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru