Mozilla se chystá "ribbonizovat" Firefox pro Windows

Reklama

Firma Mozilla naznačila, že Firefox 3.7 pro Windows Vista a Windows 7 bude mírně “zribbonizován” z důvodu úklidu i redukce zbytečně zabraného místa.

Abychom byli konkrétní, Mozilla se nechala slyšet, že “od Windows Vista a dále přes Windows 7 vezme ve Firefoxu tradiční menu za své” a bude “nahrazeno věcmi jako je kontextový proužek Windows Exploreru, resp. Office Ribbon.” Jak to bude vypadat v praxi se můžeme přesvědčit na následujících screenshotech:

[inline:fx-3_7-page-menu-phase-01.png]
[inline:fx-3_7-tools-menu-phase-01.png]

Mozilla také rychle dodala, že se nesnaží Firefox vzhledově za každou cenu přiblížit konkurenci, Firefox je zkrátka Firefox a vždycky jím bude. Na druhou stranu jsou ale některé společné prvky u browserů naprosto nevyhnutelné - zřejmě jen horko těžko by se prosadil program bez download manageru nebo bez řádku pro adresu, časem jejich tvůrci rovněž řeší shodné problémy. Firefoxu 3.7 se mimochodem dočkáme zhruba v březnu 2010. Pozor - raději to ještě zdůrazníme jednou, změna se bude týkat jen Firefoxu pro Windows!

Zdroj: ZDNet blogs

Reklama

Komentáře

já už se bál že budu muset kupovat nový mobitor (aby se mi tam vešel panel nástrojů přes půlku aplikace) a podle screenshotů je vidět, že změny v novém Firefoxu budou změny naopak naprosti proti myšlence ribbonu (tj. ubírání prosotru pro práci), jen se bojím abych se v nově předěleném UI dostal ke svým záložkám (bookmarks - pro Waffen MS), jinak než složitě přes knihovnu stránek nebo bookmarx toolbar

No já si naopak Ribbon pochvaluju. Zvykalo se na něj těžko, ale myslím, že je to přínos. Rozlišení 1024x768 je stejně už minulost.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

To je pravda, teď se používá 1024 × 576 (v miniboocích) :)

Vždyť Ribbon v Office se dá pomocí zkratky Ctrl + F1 skrýt. Takže Office je použitelný i při nízkém rozlišení

:) tuto reakci jsem čekal hned, jak jsem klikl na tlačítko Uložit. Ale kvůli minibookům bych nezatracoval celý Ribbon.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář