Mozilla předvedla návrh rozhraní Firefoxu pro rok 2010

Společnost Mozilla sdělila, že do verze Firefox 4.0 plánované před koncem roku 2010 zamýšlí zasadit i přebudované uživatelské rozhraní. A jak vypadá návrh v porovnání s interfacem starým?
reklama

Firma Mozilla již naznačila, že změna uživatelského rozhraní internetového browseru Firefox bude procesem o dvou krocích. Část redesignu se má objevit již ve verzi 3.7, ale na zbytek si budeme muset počkat do řady 4.0. Plány na změnu rozhraní budí pozornost zejména u verze pro MS Windows, jelikož bylo naznačeno, že se Mozilla hodlá inspirovat u Windows 7 a Office 2007 UI prvkem známým jako „ribbon“.

Mozilla předvedla návrh rozhraní Firefoxu pro rok 2010

Pokud jde o poslední plány určené pro Firefox, tak Mozilla zamýšlí umístit vlevo nahoru tzv. „App Button“, což není nic jiného, nežli obdoba tlačítka „Start“ u Windows. Je zajímavé v této souvislosti podotknout, že se uvažovalo i o dvojici tlačítek – „Pages“ a „Tools“, nicméně jednodušší přístup zvítězil.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru