Mozilla představila Thimble, jednoduchý nástroj na tvorbu HTML

Mozilla spustila nový projekt s názvem Thimble, který webovým vývojářům poskytne jednoduché vývojářské prostředí s podporou HTML, CSS a nakonec i JavaScriptu.
reklama

Na rozdíl od jiných webových editorů Thimble není aplikace s řadou menu a nastavení, ale nabízí jednoduché prostředí ala notepad, kde si kodéři mohou psát v HTML. Výsledky psaní jejich kódu se jim pak zobrazují v reálném čase ve vedlejším okně, takže mají ihned přehled o tom, jaké prováděné změny budou vypadat. Jakmile uživatel skončí svou práci, může výtvor publikovat jedním kliknutím (aplikace vygeneruje odkaz jako třeba  http://thimbletest.org/p/test).

Thimble je ideální pro kodéry, kteří si chtějí hrát s HTML tagy a styly v jednoduchém a praktickém rozhraní. Pokud však přemýšlíte o tom, že byste jej použili k vytvoření kompletních webových stránek, zvažte to - aplikace ještě není ve finální fázi a mohla by mít nějaké chyby. Mozilla slibuje, že do aplikace v budoucnu přidá několik nových funkcí spolu s JavaScriptem.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru