Mozilla představila své plány pro Firefox

Robert Nyman z Mozilly na blogu sdílel plány vývojářů pro Firefox v tomto roce. Kromě "tichých aktualizací" ve Firefoxu 13 se dočkáme také třeba změny uživatelského rozhraní.
reklama

Poté, co Mozilla najela na rychlé vydávání nových verzí Firefoxu a la Google Chrome se nový Firefox objevuje každý měsíc a půl. V důsledku toho je však velké množství uživatelů podle Nymana znechuceno tím, že jsou často žádání o aktualizaci prohlížeče. Firefox 13 proto přinese bezproblémové aktualizace, které se budou odehrávat bez součinnosti s uživatelem. Například upgrade z verze 13 na verzi 14 bude aplikován bez jakékoli pauzy nebo nepříjemných dialogových oken. To je něco, co Chrome umí už několik let. Mozilla na druhou stranu je v tomto rychlém procesu přecházení na nové verze nováčkem.

Později v tomto roce se pak uživatelé Firefoxu mohou těšit i na spoustu dalších změn. Mezi ty, které stojí za to zmínit, patří například bezproblémová instalace pluginů (tedy bez nutnosti otravovat uživatele). Dalšími pak jsou kompletně předělané uživatelské rozhraní, dramaticky vylepšená rychlost startu, celkově lepší výkon prohlížeče včetně chytré správy několika záložek a nový javascriptový engine.


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru