Mozilla představila prototyp prohlížeče pro iPad s názvem Junior

Mozilla pracuje na novém prohlížeči založeném na technologii WebKit, který by měl konkurovat Safari na iPadu.
reklama

Namísto použití známého rozhraní Firefoxu se Mozilla rozhodla vytvořit něco zcela nového, co údajně "zcela přehodnocuje způsob, jakým jsou uživatelé tabletů zvyklí surfovat po internetu". Product Design Strategy Team z Mozilly ukázal prototyp prohlížeče s názvem "Junior" během video prezentace. Jak můžete vidět v tomto videu, je to jeden z nejjednodušších prohlížečů, které pro iPad existují: má pouze pár tlačítek na každé straně displeje a políčko k zadání URL. 

Možnosti jako aktualizovat stránku, přejít na předchozí stránku nebo přejít na další stránku jsou skryty a zobrazí se pouze po použití gesta prsty. Junior by měl být jednoduchým prohlížečem, který se bude odlišovat od "mizerného rozhraní Safari", uvedl Alex Limi z Mozilly. "Máme hodně důvodů pro to být na iOS, i když zde nemůžeme použít svůj vykreslovací engine," řekl Limi s tím, že Mozilla v současné době nemá žádného "koně" na jedné z největších platforem světa (iOS). Prohlížeč Mozilla Junior je stále v rané fázi vývoje a není jasné, kdy bude přístupný veřejnosti. Pokud hledáte nějakou alternativu k iOS, vyzkoušejte Atomic, Doplhin nebo Opera Mini.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru