Mozilla pracuje na mobilní verzi Do Not Track

Projekt Boot to Gecko se nyní zaměřuje na aplikaci funkce Do Not Track do mobilního open-source operačního systému B2G.
reklama

Díky funkci Do Not Track můžete na desktopu dát na vědomí webovým stránkám, že o vás nemají shromažďovat osobní informace (například pro reklamní společnosti). Do Not Track pro desktop tu je už delší dobu, Mozilla však nyní oznámila, že pracuje i na jeho mobilní verzi. Ta by měla být integrovaná v open-sourceovém operačním systému pro smartphony a tablety s názvem Boot to Gecko (B2G). B2G je stále v rané fázi vývoje a Mozilla neoznámila, kdy přesně plánuje vydat finální verzi - v současné době údajně probíhají rozhovory s výrobci telefonů, zda by o OS měli zájem.

Ví se pouze to, že Mozilla již uzavřela dohodu se španělským operátorem Telefonica, který by měl do konce tohoto roku uvést na trh zařízení s B2G. U B2G bude uživatel moci zapnout Do Not Track jednoduše z nastavení telefonu, který pak na toto nastavení upozorní všechny aplikace, jež uživatel otevře. Stejně jako u desktopu, i na mobilu bude však jen na rozhodnutí tvůrce aplikace, zda se žádostí Do Not Track bude řídit. Bohužel zatím neexistuje způsob, jak třetí straně (tedy tvůrci webu či aplikace) sběr osobních informací zakázat.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru