Mozilla plánuje změnit systém záložek ve Firefoxu

Mozilla se podle všeho chystá ve Firefoxu předělat systém záložek s novým konceptem Dropzilla.
reklama

Brian Groudman z Mozilly nedávno dokončil devítitýdenní výzkumný projekt, který započal na žádost týmu, který se stará o Firefox na Androidu. Členové tohoto týmu totiž přemýšleli nad tím, zda systém tradičních záložek je opravdu tím nejlepším způsobem, jak si může uživatel ukládat stránky, které chce v budoucnu navštívit. Groudanovy studie se účastnilo deset lidí. Každý z nich dostal diář, do kterého měl zaznamenávat po dobu tří dnů určitá data. První den se uživatelé měli soustředit na ukládání obsahu. Druhý den byl zaměřen na opětovném navštěvování tohoto obsahu a třetí den se zkoumaly záložky.

Po shromáždění těchto dat je Groudan rozřadil dle kategorií, data porovnával a spolu s různými týmy v Mozille prováděl brainstorming. A tak vznikl koncept s názvem Dropzilla. Ten uživateli umožňuje pomocí funkce drag and drop (tedy prostým uchopením myší a táhnutím po obrazovce) ukládat obsah na určité místo, odkud jej bude moci později opět navštívit. To uživatelům umožňuje vykonávat hned dvě funkce zároveň: ukládání záložek a organizování záložek do skupin. Groudan ve svém příspěvku na blogu uzavírá, že Mozilla bude s největší pravděpodobností s funkcí Dropzilla dále pracovat a možná se dočká integrace do Firefoxu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru