Mozilla opět odmítla Firefox pro iOS

Mozilla oznámila, že nebude vyvíjet verzi svého operačního prohlížeče Firefox pro operační systém iOS, pokud Apple nezmění svá pravidla.
reklama

S prohlášením přišel o víkendu na konferenci South by Southwest Interactive (SxSW) Jay Sullivan z Mozilly a jde o zatím nejsilnější prohlášení této organizace na toto téma. V září minulého roku společnost vydala prohlášení, podle kterého "se bude zaměřovat na jiné projekty, než Firefox pro iOS."

Problém je v tom, že Apple vyžaduje, aby alternativní prohlížeče na jeho mobilním operačním systému využívaly k renderování stránek a zpracovávání JavaScriptu engine Safari.

V manuálu k App Store pro vývojáře je doslova uvedeno, že "aplikace, jež umožňují surfovat po internetu, musejí využívat iOS WebKit Framework a WebKit JavaScript." Ostatní vývojáři se pravidlům Apple podvolili: Google vydal svou verzi Chrome pro iOS a Opera nedávno oznámila, že stejně bude přecházet na WebKit, takže nejspíš také vydá aplikaci pro iOS. Mozilla kupříkladu odmítá vytvořit i verzi svého prohlížeče pro WIndows RT, jelikož Microsoft vyžaduje použití vlastních API, které by podle Mozilly způsobily, že by Firefox byl pomalý.

Zdroj: Techhive

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru