Mozilla oficiálně vydala Firefox 5

I když anglická verze byla vydána již o víkendu, včera Mozilla oficiálně vydala pátou verzi svého prohlížeče ve více než sedmdesáti jazycích.
reklama

Firefox 5 přináší více než tisícovku vylepšení. Nová verze prohlížeče nabídne podporu pro CSS animace, a upgradu se dočkal také JavaScript, HTML5, XHR, SMIL paměť a rychlen tak byl i celkový výkon. Firefox 5 je dostupný pro Windows, Mac OS, Linux 32/64-bitů a Android.

Pokud již máte nainstalovanou starší verzi prohlížeče, můžete použít v něm integrovanou funkci automatické aktualizace. Uživatelé Firefoxu na Androidu by co nevidět měli obdržet upozornění o dostupnosti nové verze. Firefox 6 by se měl objevit v srpnu, neboť Mozilla již dříve prohlásila, že nové verze svého prohlížeče plánuje vydávat každých šest týdnů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Nevím proč, ale FF5 údajeně už nemá funkci fastdial, což může být pro některé problém. Jedině nahradit nějakým pluginem.... Nová verze každých 6 týdnů :) stačilo by klidně každých 6 mesíců současně s (K)Ubuntu (duben a říjen).

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru