Mozilla kritizuje způsob distribuce prohlížeče Safari

Výkonný ředitel společnosti Mozilla Foundation - John Lilly na svém blogu publikoval článek, ve kterém kritizuje způsob distribuce nové verze prohlížeče Safari od Applu. Lillimu se nelíbí, že je prohlížeč Safari 3.1 nabízen přes aktualizační službu aplikace iTunes.
reklama

Mimo regulérních aktualizací totiž tyto nástroje nabízejí ke stažení i prohlížeč Safari pro Windows. Na aktualizačním dialogu je zobrazena jedna položka s aktualizacemi a druhá položka se samotným prohlížečem. Oboje možnosti jsou ve výchozím stavu zaškrtnuty. Lilly si myslí, že nepozorní nebo nezkušení uživatelé mohou prohlížeč nevědomky nainstalovat, ačkoli o něj třeba vůbec nemají zájem.

Autor článku tvrdí, že takové praktiky jsou velmi podobné praktikám, pomocí kterých se na počítače uživatelů dostává malware nebo jiný škodlivý software. Názory ostatních se na problematiku takové distribuce samozřejmě různí. Pravdou je, že iTunes jsou produktem Applu a ti si ve svých produktech mohou nabízet co chtějí, na druhou stranu se takovým postupem mohou snažit vnucovat svůj produkt, který nijak nesouvisí s iTunes nebohým uživatelům...

Zdroj: ZDNet.com

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

No je fakt, že by asi bylo lepší tuto možnost ponechat, ale "by default" ji ponechat nezaškrtnutou a nechat na uživateli, zda se rozhodne si produkt nainstalovat, či nikoliv. Podobně je to myslím i v posledních verzích Javy, kde je při instalaci také nabízen nějaký odkaz na OpenOffice, ale nic se ve výchozím nastavení rovnou nestahuje a neinstaluje. Je fakt, že nepozorný uživatel, který jen odklikne OK, se pak bude divit, co že se mu to na PC nainstalovalo, případně to možná ani nepozná a když by si to v budoucnu chtěl instalovat sám, tak se bude divit, že už to vlastně na PC má a jak se to tam dostalo.

Profile picture for user Jan Polzer

Myslím si, že Lillymu jde v prvé řadě o Firefox a spol. než o to, zda si někdo omylem nainstaluje Safari. Co kdyby se Safari náhodou zalíbilo někomu, kdo jej vymění za Firefox nebo SeaMonkey? ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru