Mozilla Firefox 3.6 v prvním preview je tu

Společnost Mozilla v pátek vydala Firefox 3.6 Alpha 1. První veřejné preview verze, která bude dle firmy drobným upgradem a jehož se máme ve finální podobě dočkat v listopadu.
reklama

Pro Mozilla Firefox 3.6 bylo zvoleno melodické kódové označení "Namoroka" po národním madagaskarském parku. Pokud vše půjde dle plánu, pak se jej dočkáme ještě tento rok a Firefoxu 3.7 až ten další. Stejně jako u jiných preview verzí, i nyní Mozilla varovala před běžným nasazením této verze slovy: "Jde o release pouze pro vývojáře a testery!"

Firefox 3.6 bude založen na jádře Gecko 1.9.2. Dle Mozilly nabídne již Firefox 3.6 Alpha 1 další zrychlení JavaScriptového enginu TraceMonkey, poladění startovní rychlosti a několik dalších změn na úrovni kódu. Mimochodem, zpočátku se sice debatovalo o tom, udělat z Firefoxu 3.6 podstatnější funkční upgrade, nicméně tento nápad nebyl přijat z důvodu příliš dlouhé doby, po jakou by trval vývoj i testování mnoha nových technologií a funkcí.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru