Mozilla Firefox 3.5 je tu, co bude dál?

Ačkoliv se v posledních hodinách objevil teprve finální Firefox verze 3.5, již teď je zhruba známo, co můžeme čekat u dalšího pokračovatele linie, jenž ponese prozatím kódové jméno "Namoroka".
reklama

Webový prohlížeč Mozilla Firefox 3.5 si našlápl hned na startu opravdu pěkně: Sotva den po uvedení si jej stáhly miliony uživatel. Technologie nalézající se ve Firefoxu 3.5 jsou každému jistě dobře známy, proto je dnes nebudeme již posté opakovat a raději se soustředíme na informace, co přinese nástupce.

Další "velká" verze by se měla objevit zhruba někdy během první poloviny roku 2010. Kromě slůvka Namoroka bývá tento nový Firefox označován také jako "Firefox.next", aby nebyla ohledně vlastností mýlka, co patří k jakému vydání. Dvojicí největších slov v souvislosti s novou verzí by měly být "Výkon" (uživatel by si měl všimnout znatelného navýšení rychlosti při otevírání programu či tabů i při běžné práci) a "Upravitelnost" (funkce pro upravení vzhledu by měly údajně též disponovat určitou logikou a být prý schopny dynamicky "morfovat" interface za chodu dle ovládacích zvyklostí uživatele).

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru