Mozilla chce pro Firefox pouze rychlé add-ony

Mozilla se dala do boje s přídavky, které její webový prohlížeč značně zpomalují.
reklama

Produktový manager Mozilly o víkendu na oficiální blog společnosti představil kroky, které vývojáři chtějí podniknout k minimalizaci "škod" způsobených add-ony. "Výkon Firefoxu je pro naše uživatele velmi důležitý, obzvláště to, jak rychle prohlížeč startuje a načítá stránky. Přídavky jsou také důležité avšak i když většina add-onů má na výkon jen malý vliv, některé jej značně zpomalují," napsal Scott. Podle Mozilly každý zapnutý přídavek zpozdí spuštění prohlížeče o 10% - po instalaci deseti add-onů se čas spuštění Firefoxu zdvojnásobí. Jak tedy Mozilla problém pomalých přídavků řeší?

Zaprvé, společnost nyní provádí automatizované testy výkonnosti na TOP 100 přídavcích a na ty, které prohlížeč značně zpomalují (v současné době FoxLingo nebo Firebug) budou uživatelé zřetelně upozorněni. Mozilla dále požádá vývojáře pomalých add-onů, ať je přijatelně upraví. Další verze Firefoxu pak budou zobrazovat upozornění na "nebezpečně pomalé add-ony" přímo v manažeru přídavků v rámci prohlížeče. Pokud je tedy váš Firefox pomalý, stačí odinstalovat (nebo jen deaktivovat) přídavky podle tohoto návodu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru