Mountain Lion je nejúspěšnějším vydáním OS X v historii

Nejnovější verze operačního systému od společnosti Apple, která byla vydána minulou středu, během pár dnů vytvořila nový rekord a stala se nejúspěšnějším vydáním OS X vůbec.
reklama

Podle dnešního vyjádření Apple počet stažení OS X Mountain Lion překročil za pouhé čtyři dny tři miliony. Na to, že bude Mountain Lion úspěšný, ukazovala i jiná data - společnost Chitika například vydala zprávu, podle které Mountain Lion běžel na 3,2 % všech Maců jen dva dny po svém vydání. Mountain Lion tak navazuje na úspěch předchozí verze Mac OS X, která byla vydána před rokem a za první den bylo zaznamenáno stažení milionu jejích kopií. Předchozí verze OS X stála 29,99 dolarů, Mountain Lion je však v Mac App Store dostupný jako upgrade za pouhých 19,99 dolarů.

Již devátá verze Mac OS X má více než 200 nových funkcí včetně Centra oznámení, rozšířených možností sdílení, hlasových funkcí, AirPlay Mirroringu a aplikace Zprávy. Díky propojení s iCloudem je u Mountain Lionu jednodušší nastavení Mailu, Kalendáře, Zpráv a Kontaktů. Apple plánuje do nové verze svého OS X integrovat také Facebook, tato funkce však zatím není hotová.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru