Mountain Lion je nejúspěšnějším vydáním OS X v historii

Nejnovější verze operačního systému od společnosti Apple, která byla vydána minulou středu, během pár dnů vytvořila nový rekord a stala se nejúspěšnějším vydáním OS X vůbec.

Reklama

Podle dnešního vyjádření Apple počet stažení OS X Mountain Lion překročil za pouhé čtyři dny tři miliony. Na to, že bude Mountain Lion úspěšný, ukazovala i jiná data - společnost Chitika například vydala zprávu, podle které Mountain Lion běžel na 3,2 % všech Maců jen dva dny po svém vydání. Mountain Lion tak navazuje na úspěch předchozí verze Mac OS X, která byla vydána před rokem a za první den bylo zaznamenáno stažení milionu jejích kopií. Předchozí verze OS X stála 29,99 dolarů, Mountain Lion je však v Mac App Store dostupný jako upgrade za pouhých 19,99 dolarů.

Již devátá verze Mac OS X má více než 200 nových funkcí včetně Centra oznámení, rozšířených možností sdílení, hlasových funkcí, AirPlay Mirroringu a aplikace Zprávy. Díky propojení s iCloudem je u Mountain Lionu jednodušší nastavení Mailu, Kalendáře, Zpráv a Kontaktů. Apple plánuje do nové verze svého OS X integrovat také Facebook, tato funkce však zatím není hotová.

Zdroj: Techspot

 

Reklama

Přidat komentář