MontaVista Linux: Nabootováno za 1 sekundu!

Společnost tak učinila na úterní akci Virtual Freescale Technology Forum. Právě zde totiž prezentovala svoji speciální verzi embedded-linuxu zvládající boot za pouhou vteřinu. Firma nezapomněla zdůraznit, že je to i na poměry v embedded sféře panující nejlepší výsledek všech dob. Skvělého skóre bylo prý dosaženo vytuněním softwarového stacku a s použitím speciálně optimalizovaného kernelu.
reklama

Je to bezesporu kouzelný paradox, že právě firma MontaVista Software, která má ve svém jménu slůvko "Vista", předvede linuxovou distribuci s rekordně rychlým bootem...

Distro nese jméno "MontaVista Linux Professional Edition" a předvedeno bylo na kousku hardware zvaném Freescale Semiconductor MPC5121e. Na dotaz, proč se firma rozhodla uvést podobně rychlý Linux, bylo řečeno, že cílem bylo garantovat možnost zobrazovat nezbytná data v realtime-režimu cca do jedné vteřiny po spuštění - je zkrátka mnoho industriálních (i dalších jinak důležitých) míst, kde se rychlost cení (továrenská výroba, armáda, ...).

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru