Mobilní zařízení s Windows 8 možná budou mít desktopové uživatelské rozhraní

I když Microsoft příliš mnoho informací o mobilních zařízeních postavených na platformě ARM s Windows 8 zatím nezveřejnil, podle nových zpráv by tyto měly nabídnout kromě rozhraní Metro i ořezané uživatelské rozhraní podobné desktopu.

Reklama

Alespoň to tvrdí Tom Warren z portálu The Verge, podle kterého tablety a jiná mobilní zařízení postavená na architektuře ARM budou mít okleštěné desktopové uživatelské rozhraní, které bude podporovat pouze určité aplikace. Analytici již dříve spekulovali o tom, jak vlastně Windows 8 na různých zařízeních budou vypadat. Ví se, že verze nového OS pro počítače a jiné zařízení s architekturou x86 nabídnou nové uživatelské rozhraní Metro a standardní desktop, takže si uživatelé budou moci vybrat, v jakém prostředí chtějí pracovat. Tablety a jiná mobilní zařízení pak měli nabídnout pouze Metro. To oznámil již v minulém roce Stephen Sinofsky z Microsoftu. “Již od počátku jasně říkáme, že na zařízeních s ARM nepoběží žádné aplikace pro x86,” uvedl tehdy Sinofsky s tím, že je to především kvůli tomu, že by to příliš vybíjelo jejich baterii. Aplikace pro Metro jsou naproti tomu stavěné tak, aby baterii šetřily.

Sinfosky však minulý rok na konferenci Microsoft Build představil i jakýsi omezený desktopový mód pro ARM - a podobné demo Microsoft ukázal i minulé pondělí na CES. Microsoft tak podle všeho pracuje i na jakémsi kompromisu mezi desktopovým a mobilním rozhraním: desktopové aplikace běžící na ARM by musely být opatřeny jakýmsi certifikátem, podle kterého by splňovaly určité parametry. Zatím jde samozřejmě pouze o neověřenou informaci, avšak pokud Microsoft opravdu najde způsob, jak přinést některé desktopové aplikace na ARM, uživatelé budou jistě rádi.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář