Mobilní zařízení s Windows 8 možná budou mít desktopové uživatelské rozhraní

I když Microsoft příliš mnoho informací o mobilních zařízeních postavených na platformě ARM s Windows 8 zatím nezveřejnil, podle nových zpráv by tyto měly nabídnout kromě rozhraní Metro i ořezané uživatelské rozhraní podobné desktopu.
reklama

Alespoň to tvrdí Tom Warren z portálu The Verge, podle kterého tablety a jiná mobilní zařízení postavená na architektuře ARM budou mít okleštěné desktopové uživatelské rozhraní, které bude podporovat pouze určité aplikace. Analytici již dříve spekulovali o tom, jak vlastně Windows 8 na různých zařízeních budou vypadat. Ví se, že verze nového OS pro počítače a jiné zařízení s architekturou x86 nabídnou nové uživatelské rozhraní Metro a standardní desktop, takže si uživatelé budou moci vybrat, v jakém prostředí chtějí pracovat. Tablety a jiná mobilní zařízení pak měli nabídnout pouze Metro. To oznámil již v minulém roce Stephen Sinofsky z Microsoftu. "Již od počátku jasně říkáme, že na zařízeních s ARM nepoběží žádné aplikace pro x86," uvedl tehdy Sinofsky s tím, že je to především kvůli tomu, že by to příliš vybíjelo jejich baterii. Aplikace pro Metro jsou naproti tomu stavěné tak, aby baterii šetřily.

Sinfosky však minulý rok na konferenci Microsoft Build představil i jakýsi omezený desktopový mód pro ARM - a podobné demo Microsoft ukázal i minulé pondělí na CES. Microsoft tak podle všeho pracuje i na jakémsi kompromisu mezi desktopovým a mobilním rozhraním: desktopové aplikace běžící na ARM by musely být opatřeny jakýmsi certifikátem, podle kterého by splňovaly určité parametry. Zatím jde samozřejmě pouze o neověřenou informaci, avšak pokud Microsoft opravdu najde způsob, jak přinést některé desktopové aplikace na ARM, uživatelé budou jistě rádi.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru