"Mobilní web vzrostl dvojnásob"

Alespoň to tvrdí zpráva State of the Mobile Web pocházející od autorů populárního webového browseru Opera (a samozřejmě i jeho mobilní verze s názvem Opera Mini).
reklama

Dotyčná zpráva analyzuje kompletní data získaná z Opera-serverů za letošní červen. Její součástí je především informace, že si v tomto měsíci celkem 26,5 milionu uživatel zažádalo o více jak 10,4 miliardy stránek. Pokud trend srovnáme s předchozím rokem, jde o nárůst na 143 % co do uživatel a na 224 % pokud by byla řeč o stránkách.

Že je dnes Opera k dispozici v mnohých mobilních zařízeních není žádným tajemstvím a dokonce ani to, že ve zprávě tvořili dominantní podíl majitelé strojů Nokia a Sony Ericsson.

A na závěr malá soutěž: Zkuste si tipnout žebříček desítky zemí, kde patří Opera Mini mezi nejpoužívanější? Dost bychom se ale divili, kdybyste odpověděli správně, takže: Rusko, Indonésie, Indie, Čína, Ukrajina, Jižní Afrika, Spojené Státy, Anglie, Polsko a Nigérie.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru