Mobilní mapy Google s lepší navigací, offline mapami a dalšími vylepšeními

Mapy Google určené pro mobilní zařízení doznaly dnes několika změn. Tedy na platformách Android a iOS. Přinášejí offline mapové podklady, vylepšují navigaci a přidávají další novinky. Dovedou vás třeba k zaparkovanému autu nebo nabídnou ceny v restauracích a odjezdy vlaků.

Reklama

Navigace v mapách Google nově ukazuje zvýrazněnou linii cesty, které se máte držet. Podobně nabídne snadný přístup k alternativním trasám. Pokud na cestě nemůžete být z nějakého důvodu připojeni (nedostupný signál, problémový tarif, roaming...), můžete využít offline mapové podklady. Doma nebo v restauraci na Wi-Fi prostě vyhledáte příslušnou lokalitu, zobrazíte si informace o místě a vyberete uložení pro offline použití spolu se zadáním názvu takto uložené mapy. Po přihlášení můžete offline mapy prohlížet.

S pomocí nových filtrů bude možné procházet restaurace a hotely podle otevíracích hodin, hodnocení, nebo ceny. Mapy Google by měly v mobilních zařízeních zobrazovat také odjezdy vlaků a vyhledávat spojení. Nově také dovedou vyhledat místo, kde jste zaparkovali auto. Stačí si jej uložit a později se k němu nechat dovést.

Kompletní přehled aktuálních změn v mobilních Mapách Google najdete na stránce Get on the road, go off the grid, or plan the perfect weekend with the Google Maps app na blogu Google.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář