Mobilní mapy Google s lepší navigací, offline mapami a dalšími vylepšeními

Mapy Google určené pro mobilní zařízení doznaly dnes několika změn. Tedy na platformách Android a iOS. Přinášejí offline mapové podklady, vylepšují navigaci a přidávají další novinky. Dovedou vás třeba k zaparkovanému autu nebo nabídnou ceny v restauracích a odjezdy vlaků.
reklama

Navigace v mapách Google nově ukazuje zvýrazněnou linii cesty, které se máte držet. Podobně nabídne snadný přístup k alternativním trasám. Pokud na cestě nemůžete být z nějakého důvodu připojeni (nedostupný signál, problémový tarif, roaming...), můžete využít offline mapové podklady. Doma nebo v restauraci na Wi-Fi prostě vyhledáte příslušnou lokalitu, zobrazíte si informace o místě a vyberete uložení pro offline použití spolu se zadáním názvu takto uložené mapy. Po přihlášení můžete offline mapy prohlížet. S pomocí nových filtrů bude možné procházet restaurace a hotely podle otevíracích hodin, hodnocení, nebo ceny. Mapy Google by měly v mobilních zařízeních zobrazovat také odjezdy vlaků a vyhledávat spojení. Nově také dovedou vyhledat místo, kde jste zaparkovali auto. Stačí si jej uložit a později se k němu nechat dovést. Kompletní přehled aktuálních změn v mobilních Mapách Google najdete na stránce [Get on the road, go off the grid, or plan the perfect weekend with the Google Maps app](http://google-latlong.blogspot.cz/2014/05/get-on-road-go-off-grid-or-plan-perfect.html) na blogu Google.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru