MobileMe od Apple nabídne prostor k ukládání videa a hudby

Apple plánuje přeměnit svou službu MobileMe na místo, kam lidé budou moci uschovávat své digitální hudební a video archivy - a to zcela zdarma.
reklama

MobileMe je služba, která uživatelům umožňuje uchovávat kalendáře, adresáře či e-maily na serverech Applu. Podle Wall Street Journalu však společnost uvažuje, že v budoucnu službu přemění na místo, kde by lidé mohli ukládat (a sdílet?) svou hudbu a videa. V současné době MobileMe stojí 99 dolarů na rok, podle Journalu však Apple uvažuje o tom, že by služba mohla být zcela zdarma.

Podle analytiků je to krok správným směrem, neboť ukládání dat na "cloud" (tedy na internet) bude čím dál větším trendem. Podle technologického portálu CNET pracuje na službě, která by uživatelům umožnila online uskladňovat hudbu a videa, také Google - tato služba bude údajně spuštěna během pár měsíců. Možnost uložení videa online v současné době rozvíjejí především společnosti, které se zabývají filmy pro dospělé, jako například Pink Video nebo HotMovies.com, dodává Wall Street Journal. Hudbu pak na cloud umožňuje ukládat třeba služba Lala, kterou Apple koupil v roce 2009.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru