MobileMe od Apple nabídne prostor k ukládání videa a hudby

Apple plánuje přeměnit svou službu MobileMe na místo, kam lidé budou moci uschovávat své digitální hudební a video archivy - a to zcela zdarma.

Reklama

MobileMe je služba, která uživatelům umožňuje uchovávat kalendáře, adresáře či e-maily na serverech Applu. Podle Wall Street Journalu však společnost uvažuje, že v budoucnu službu přemění na místo, kde by lidé mohli ukládat (a sdílet?) svou hudbu a videa. V současné době MobileMe stojí 99 dolarů na rok, podle Journalu však Apple uvažuje o tom, že by služba mohla být zcela zdarma.

Podle analytiků je to krok správným směrem, neboť ukládání dat na “cloud” (tedy na internet) bude čím dál větším trendem. Podle technologického portálu CNET pracuje na službě, která by uživatelům umožnila online uskladňovat hudbu a videa, také Google - tato služba bude údajně spuštěna během pár měsíců. Možnost uložení videa online v současné době rozvíjejí především společnosti, které se zabývají filmy pro dospělé, jako například Pink Video nebo HotMovies.com, dodává Wall Street Journal. Hudbu pak na cloud umožňuje ukládat třeba služba Lala, kterou Apple koupil v roce 2009.

Zdroj: CNET

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář