Množství spamu pokleslo o 2,5 %

Společnost Kaspersky Labs oznámila, že celkové množství nevyžádané pošty v uplynulém roce pokleslo o 2,5 %. 
reklama

Nejprve dobrá zpráva: množství nevyžádaných e-mailů v našich inboxech meziročně pokleslo o 2,5 % a tvořilo tak 69,6 % všech obdržených emailů. Množství nebezpečných příloh v mailech se pak snížilo meziročně o 0,2 % na 3,2 % všech doručených mailů. Spammeři však přišli v uplynulém roce s novými taktikami a triky jak obejít korporátní spamové filtry a donutili tak výrobce antispamů a IT manažery přistoupit k dalším opatřením. Spammeři se však musejí vyrovnávat s čím dál zkušenějšími uživateli. "Dříve útočníci spoléhali na to, že na druhém konci sedí neznalý člověk, kterého snadno obelstí. Nyní je tomu jinak, uživatelé jsou čím dál zkušenější," stojí v novém bulletinu společnosti Kaspersky Labs.

Odborníci z Kaspersky očekávají, že množství spamu v tomto roce zůstane na stejné úrovni, jako v roce 2013, avšak spammeři budou využívat nové, blíže nespecifikované techniky. "Spam se mění a s tím, jak upadají tradiční reklamy, vidíme nárůst podvodů, škodlivých kódů a phishingu," stojí dále ve zprávě. "V důsledku toho se musejí mít na pozoru i zkušenější uživatelé."

Zdroj: ZDNet

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru