Množství spamu opět vzrostlo - co s ním?

Množství spamu navzdory všem snahám stále roste - podle Googlu se počet nevyžádaných e-mailů v prvním čtvrtletí tohoto roce dokonce zvedl o celých šest procent oproti tomu samému období roku minulého.
reklama

Bezpečnostní odborníci v minulém roce proti spamu vyhráli mnoho bitev. Média například informovala o rozbití několika tzv. botnetů, neboli sítě počítačů, ze kterých spammeři nevyžádané zprávy odesílají. Dále byly provedeny i zásahy proti poskytovatelům serverů, ze kterých je spam odesílán. Podle včerejšího vyjádření Googlu však bezpečnostní experti budou muset změnit svou taktiku, pokud chtějí v tomto „boji s větrnými mlýny“ vyhrát.

Z analýz totiž vyplývá, že například zrušení botnetu Mega-D s 250 000 počítači mělo na celkové množství odeslaného spamu jen malý, ne-li žádný, efekt. Rozesílatelé spamu se totiž dokáží velmi rychle adaptovat na nové podmínky, o čemž svědčí, že i když se množství spamu v posledním čtvrtletí minulého roku po zničení několika významných botnetů snížilo o 12%, v prvním čtvrtletí tohoto roku byl jeho nárůst již o šest procent větší, než o rok dříve. Jak by se však proti spammerům mělo postupovat, již Google nenaznačil.

Co si o množství nevyžádaných e-mailů myslíte vy? Je vůbec možné proti jejich odesílatelům účinně bojovat?

Zdroj: NW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru