Microsoft's .NET Micro Framework je nyní otevřený a volně šiřitelný

Společnost Microsoft na akci Professional Developer Conference oznámila, že její .NET Micro Framework ve verzi 4.0 bude zveřejněn pod licencí Apache 2.0.
reklama

Tento „dárek“ pro open source komunitu však není tak úplně bez vad na kráse, jelikož balení to není tak zcela kompletní – aby se z .NET Micro Frameworku stal skutečný open source, musel z něj totiž Microsoft odebrat některé třídy a tedy i funkcionalitu: Za své konkrétně vzala sekce pro šifrování a TCP/IP stack, jelikož obsahoval některé kousky softwaru licencované od třetích stran.

Dle pana Petera Galliho, jinak open source manažera Microsoft Platform Strategy Group, je .NET Micro Framework určen pro vývoj a běh programů na platformách s velmi omezenými hardwarovými prostředky. Tím máme na mysli všelijaké embedded systémy apod.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru