Microsoft zveřejnil podrobnosti o Windows Phone 8

Microsoft zveřejnil informace o nové verzi svého mobilního operačního systému Windows Phone 8, která se objeví už na podzim.
reklama

Na první pohled je asi největší změnou nová úvodní obrazovka, která nyní umožňuje přizpůsobit si okna na ní zobrazená do třech různých velikostí a zvolit si barvy oken. Další novinkou je integrace VoIP přímo do OS. Microsoft však neprovedl pouhou integraci Skypu do WP8, ale vytvořil komplexního agenta, který zvládne zpracovávat příchozí a odchozí hovory a zprávy. Podle Grega Sullivana je integrace agenta tak dobrá, že by "Apple mělo pro Windows Phone 8 vytvořit svou vlastní aplikaci FaceTime a tato služba by na WP8 fungovala mnohem lépe, než na iPhonu".

Windows Phone 8 budou samozřejmě mít integrovaný Internet Explorer 10, který nabídne 4x rychlejší JavaScript a plnou podporu HTML5 spolu s vylepšeními bezpečnosti jako je phishingový filtr nebo SmartScreen URL. Další významnou novinkou budou mapy od Nokie s podporou offline map, navigování cesty krok za krokem atd.

Windows Phone 8 bude mít sdílený kód s desktopovými Windows 8 - kernel, souborový systém, síťové služby, drivery. Tento tzv. Windows Core má vývojářům umožnit přesouvat aplikace mezi oběma platformami bez nutnosti přepisovat kód. Všechny současné aplikace budou fungovat i na WP8. Bylo však potvrzeno, že současná zařízení s WP 7.5 nebudou moci na WP8 upgradovat.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru