Microsoft zveřejnil podrobnosti o ReFS

Microsoft včera zveřejnil dlouho očekávané detaily o náhradě svého souborového systému NTFS, který se bude jmenovat Resilient File System (ReFS).
reklama

Je to vůbec poprvé, co se Microsoft o konkrétních specifikacích ReFS zmínil. Podle společnosti byl nový souborový systém postavěn od základů tak, aby splnil novodobé požadavky na ukládání dat. ReFS zvládne zpracovávat velké objemy dat a má vylepšenou rezistenci vůči poruchám. Nový souborový systém bude ze začátku integrován pouze ve Windows Server 8 a Microsoft jej zde chce před nasazením na Windows 8 řádně odzkoušet. Navzdory výhodám, které ReFS nabízí, se tak uživatelé Windows 8 alespoň ze začátku budou muset spolehnout na zastaralý NTFS.

V současném stádiu vývoje ReFS také nemůže být použit u přenositelných médií. Velkou výhodou ReFS je, že dokáže detekovat a automaticky opravit chybně uložená data a při jejich opravě udržovat zbytek disku stále přístupný ke čtení. ReFS v sobě má také zakomponován zapisovací mód Microsoftu s názvem Copy-on-Write (COW), který sklidil úspěch u produktů SQL Server. Na konkrétní detaily o ReFS se můžete podívat ve FAQ na oficiálním blogu.


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru