Microsoft zveřejnil nové informace o Windows Phone 8.1

Microsoft na Světovém mobilním kongresu v Barceloně zveřejnil podrobnosti o Windows Phone 8.1. A i když většina informací se týká hardwaru, představitelé Microsoftu se dotkli i softwaru.

Reklama

Windows 8.1 budou podporovat současnou střední řadu SoC od Qualcommu - od Snapdragon 200 (MSM8x10 a 8x12), přes Snapdragon 400 (MSM8x26 a 8x28), až po Snapdragon 400 LTE (MSM8926 a 8928). Podporovány budou komunikační technologie TD-LTE, TD-SCDMA a SGLTE, stejně jako instalace aplikací na microSD karty nebo funkcionalita duálních SIM karet. I když Windows Phone jsou především na zařízeních od Nokie, Microsoft představil spolupráci s novými hardwarovými partnery včetně LG, Lenova, ZTE a Foxconnu.

Microsoft také představil nový přírůstek do katalogu aplikací pro Windows Phone - Facebook Messenger. Tu Microsoft vyvíjel spolu s Facebookem a vydána bude během následujících několika týdnů, i když žádné další podrobnosti zatím nebyly zveřejněny. Více informací o Windows Phone 8.1 bude zveřejněno na vývojářské konferenci BUILD v dubnu a krátce poté bude nová verze OS vydána pro širokou veřejnost.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář