Microsoft zveřejnil detaily o Windows Store

Microsoft včera na speciální konferenci v San Franciscu promluvil o svém novém e-shopu s aplikacemi zvaném Windows Store.
reklama

Windows Store, jenž je postaven na HTML5 a JavaScriptu, bude mít to samé přívětivé rozhraní, jaké znají uživatelé operačního systému Windows Phone 7. Jak Microsoft naznačil již dříve, nový e-shop bude jediným zdrojem aplikací ve stylu Metro. Společnost oznámila, že vývojáři budou moci své aplikace v e-shopu ocenit na 1.49 dolaru až 999.99 dolarů nebo je nabízet zcela zdarma. Microsoft si bude brát 30 % ze zisku, toto číslo však klesne na 20 %, jakmile aplikace udělá tržby za 25 000 dolarů. Vývojáři tedy dostanou více peněz, než u Googlu nebo Apple, kteří si účtují 30 % paušálně.

Jednotliví vývojáři budou také muset před tím, než začnou aplikace do e-shopu vkládat, zaplatit poplatek 49 dolarů (společnosti zaplatí 99 dolarů). Po vložení aplikace bude tato muset projít schvalovacím procesem uvnitř Microsoftu, kritéria společnost zveřejnila již nyní. Vývojáři, jejichž aplikace budou odmítnuty, obdrží od Microsoftu vyrozumění s návrhem změn. Atoine Leblond z Microsoftu při včerejší prezentaci zdůraznil obrovský potenciál Windows Store, když poukázal na to, že jen v příštích 12 měsísích se podle odhadů prodá 400 milionů počítačů s Windows - a 1.25 miliardy PC s Windows na planetě už je.

Windows Store bude dostupný ve více než 100 jazycích, betaverze se dočkáme již v únoru.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru