Microsoft zvažuje přenos androidových aplikací na Windows

Microsoft se v současné době potýká se značným nedostatkem aplikací - app story společnosti určené pro Windows i Windows Phone postrádají populární tituly. Celou situaci dokládá třeba to, že Instagramu trvalo tři roky, než se na Windows Phone dostal a virální senzace Flappy Bird se na této platformě neobjevily nikdy. Microsoft tak přemýšlí nad nestandardním řešením.

Reklama

Pravdou je, že noví uživatelé si nejspíše mobilní platformu Microsoftu a Modern UI na desktopu neoblíbí, dokud pro ně nebude dostupné větší množství aplikací a vývojářům se aplikace nechce tvořit, když mají platformy nedostatek uživatelů. Společnost tak podle nových informací portálu The Verge začala uvažovat o tom, že na Windows a Windows Phone začala portovat aplikace určené pro Android. Na této platformě Googlu v současné době běží 80 % smartphonů a většina vývojářů vydává aplikace naráz pro Android a iOS.

Microsoft informaci nepotvrdil, avšak s tím, jak se připravuje vydání prvního androidového telefonu Nokií, by tento krok nebyl až zas tak překvapivý. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že androidoivé aplikace nebyly schopné zachránit BlackBerry a mnozí věří, že jejich přenesení na Windows Phone bude akorát znamenat konec této platformy.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář