Microsoft zvažuje přenos androidových aplikací na Windows

Microsoft se v současné době potýká se značným nedostatkem aplikací - app story společnosti určené pro Windows i Windows Phone postrádají populární tituly. Celou situaci dokládá třeba to, že Instagramu trvalo tři roky, než se na Windows Phone dostal a virální senzace Flappy Bird se na této platformě neobjevily nikdy. Microsoft tak přemýšlí nad nestandardním řešením.
reklama

Pravdou je, že noví uživatelé si nejspíše mobilní platformu Microsoftu a Modern UI na desktopu neoblíbí, dokud pro ně nebude dostupné větší množství aplikací a vývojářům se aplikace nechce tvořit, když mají platformy nedostatek uživatelů. Společnost tak podle nových informací portálu The Verge začala uvažovat o tom, že na Windows a Windows Phone začala portovat aplikace určené pro Android. Na této platformě Googlu v současné době běží 80 % smartphonů a většina vývojářů vydává aplikace naráz pro Android a iOS.

Microsoft informaci nepotvrdil, avšak s tím, jak se připravuje vydání prvního androidového telefonu Nokií, by tento krok nebyl až zas tak překvapivý. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že androidoivé aplikace nebyly schopné zachránit BlackBerry a mnozí věří, že jejich přenesení na Windows Phone bude akorát znamenat konec této platformy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru