Microsoft zvažuje nativní verzi Office pro Linux

Server Phoronix přinesl informaci, podle které Microsoft velmi vážně zvažuje vytvoření nativní verze balíku Office pro Linux, jelikož tento operační systém využívá stále více lidí.
reklama

Michael Larabel z Phoronixu mluvil s představiteli Microsoftu minulý týden na Free Open-Source Developers' European Meeting (FOSDEM) v Bruselu. Microsoft údajně vidí stále větší potenciál Linuxu s tím, jak tento operační systém na desktopech získává stále větší uživatelskou základnu. Linux využívají vládní agentury a velké organizace po celém světě, které pak musejí mít nainstalovány kancelářské balíky jako LibreOffice nebo OpenOffice. 

MS Office lze na Linuxu používat pouze díky speciálním programům typu Wine nebo CrossOver. Microsoft údajně již nyní interně testuje svůj build Office na Linuxu, není však jasné, v jaké fázi vývoje se nachází. Nutno dodat, že Office se mají brzy objevit také na Androidu, iOS a dalších mobilních platformách.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru