Microsoft ztrácí důvěryhodnost

Podle nejnovějšího průzkumu americké společnosti CoreBrand postupně ztrácí značka Microsoft důvěryhodnost. Zatímco v roce 1996 byl Microsoft nejdůvěryhodnější značkou, v roce 2004 byl 12. a minulý rok se celkově umístil až na 59. místě...
reklama

Průzkum probíhal mezi 12 tisíci americkými businessmany. Hodnotící kritéria jsou celkem čtyři, nejdůležitější je „familiárnost“ značky, jakmile je značka dostatečně známá, hodnotí se další kritéria: celková reputace, schopnosti managementu a investiční potenciál. Ačkoli je značka Microsoft stále velmi uznávaná, je u všech kritériích patrný určitý pokles.

Průzkum zahrnuje přes 1200 firem z 50 různých odvětví. V odvětví zaměřeném na informatiku se Microsoft stále drží na první příčce, druhá je podle průzkumu společnost IBM a třetí těsně Toshiba. „Je těžké spekulovat, co stojí za neúspěchem Microsoftu. Je možné, že za ním stojí váhavý nástup Windows Vista,“ tvrdí James Gregory - CEO CoreBrandu.

Zdroj: washingtonpost.com

 

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

S Jamesem bych souhlasil. Pokud MS nebude vystupovat suveréně a říkat "Máme novej hrubej a boží OS - Vista" i když to třeba nebude pravda ( od toho tady jsou SP :-) tak si lidi řeknou, že už jim to nějak nejde, už to není co to bejvávalo, starý dobrý xpéčka. Prostě si řeknou že MS jde do kytek.

návštěvník

Já tedy nejsem horlivý zastánce MS a s některými jejich praktikami, nebo podmínkami bych také nesouhlasil, či polemizoval, ale pro mě osobně je značka Microsoft stále - alespoň v určitých věcech - důvěryhodná. Například - ať si kdo chce, co chce říká - tak podle mého názoru se produkty MS s každou verzí zlepšují, včetně Visty. To neznamená, že by Vista nebyla náročnější, možná pomalejší, ne tak odladěná, atd., ale to beru jako jistou daň novým a užitečným technologiím, které obsahuje.

Jsem rád za konkurenční prostředí, za Linux i Open Source a věci okolo toho, ale MS bych do kytek neposílal. Spíše věřím, že se mu podaří napravit některé chyby z minulosti a já budu moci dál používat produkty, které mi osobně vyhovují.

V IT kopíruje každý od každého, i když se všichni tváří, že oni jsou lídři, kdo s nápady přichází a rozvíjí je, takže ani to kopírování bych neměl MS za zlé. Jiní zase kopírovali a kopírují od MS...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru