Microsoft změní název dotykového rozhraní Metro

Microsoft údajně zvažuje, že na poslední chvíli změní název dotykového uživatelského rozhraní ve Windows 8, které je označováno jako Metro.
reklama

Spekulace o změně jména se objevily včera odpoledne s tím, že Microsoft zvažuje změnu jména kvůli potenciálnímu sporu o ochrannou známku Metro "s důležitým evropským partnerem". Předpokládá se, že jde o německou společnost Metro AG. Tým, který stojí za vývojem Windows, pracuje na novém názvu - do té doby mají zaměstnanci Microsoftu uživatelské rozhraní Metro nazývat jako "Windows 8 style UI".

Microsoft to, že by důvodem změny názvu rozhraní měly být potenciální soudní pře, odmítl. "Název Metro jsme používali jako kódové označení během vývojového cyklu. S tím, jak se přibližuje vydání (Windows 8), začínáme pracovat na komerčním jménu pro naše rozhraní," uvedl mluvčí společnosti. Nová verze operačního systému Windows bude vydána 26. října.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru