Microsoft zkrátí dobu, po kterou si Bing bude ukládat data o vyhledávání

Aby Microsoft trumfnul Google na jedné z vyhledávacích front, rozhodli jeho zástupci, že se u vyhledávacího enginu Bing budou data ukládat po kratší dobu, nežli u Google.
reklama

Jde o to, že Microsoft a Bing prozatím ukládali informace o IP adrese a vyhledávané frázi po dobu 18 měsíců. Nyní to chtějí zkrátit na 6, což má trumfnout Google, jež toho času ukládá některé údaje po 9 měsíců (je tomu tak mimochodem od 18. srpna 2008).

Zástupci Microsoftu sdělili, že jejich aktivita jde ještě dále, jelikož se na rozdíl od Google smažou po 6 měsících všechny údaje s IP adresou spojené. Google má naopak uschovávat některé údaje o IP i po lhůtě 9 měsíců. A proč je vlastně potřeba údaje uschovávat? Microsoft i Google se brání tím, že čím více údajů o adrese mají, tím relevantnější výsledky mohou vrátit zpět. Navíc je tu prý i ten fakt, že lze díky tomuto aspoň částečně bojovat se spamem.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru