Microsoft zkoumá chování lidí na Facebooku

Microsoft Research zpřístupnil na Facebooku svou první hru, pomocí které chce zkoumat chování lidí na sociálních sítích.
reklama

Hra s názvem Projekt Waterloo je zaměřená na "testování lidského chování na sociálních sítích za pomoci teorie her," konkrétně pak na to, jak spolu lidé vyjednávají a jak se tvoří jejich názory "Způsoby, kterými mezi sebou lidé komunikují se v uplynulých letech dramaticky změnily kvůli internetovým technologiím," uvedl na svých stránkách tým Microsoft Research.

Někteří členové tohoto týmu v minulosti pracovali a současně i pracují v oblasti reklamy, takže je pravděpodobné, že výzkum Microsoftu v této oblasti společnost využije u svých reklamních kampaní. Microsoft se netají tím, že chce vyzkoušet klasické poznatky teorie her v praxi na zúčastněných uživatelích. Projekt Waterloo je hra pro dva hráče vytvořená za pomoci CSS a JavaScriptu, server běží na aplikaci ASP.NET MVC 3 (hostované na Azure) s databází SQL Azure.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru