Microsoft zjednodušil Windows 8 EULA

Microsoft přepsal podmínky užívání operačního sytému Windows 8 tak, aby byly co možná nejjednodušší.
reklama

EULA (end-user license agreement) u Windows se již tradičně skládala z "nečitelné" právnické mluvy. U Windows 8 však Microsoft podmínky užívání kompletně přepsal "běžnou angličtinou". I když kompletní text nových licenčních podmínek zatím nebyl zveřejněn, portál ZDNet se k němu dostal a publikoval určité odstavce, ve kterých jsou podmínky opravdu dobře srozumitelné. Microsoft rozdělil EULA na dvě části: úvodní FAQ a druhou polovinu, která popisuje podmínky užívání (jako je třeba právo na vytvoření záložní kopie Windows) detailněji. 

Bude určitě zajímavé přečíst si celý text EULA, jakmile bude v příštím měsíci zveřejněn. Na počátku tohoto měsíce se objevila zpráva o tom, že Microsoft zpřísňuje svou aktivační politiku u Windows. Společnost pracuje se svými OEM partnery na tom, aby každá kopie Windows 8 měla v BIOSu zanesen svůj unikátní sériový klíč. OEM totiž tradičně používají k odblokování milionů vyráběných počítačů VLK (volume licence key) a KMS (key management service). Tyto "univerzální klíče" se však vždy dostanou na veřejnost a lidé je zneužívají k aktivaci ilegálních kopií.

 Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru