Microsoft zítra vydá sedmnáct aktualizací

Microsoft oznámil, že v rámci svého aktualizačního cyklu zítra vydá sedmnáct bulletinů, které budou opravovat rekordních 64 chyb.
reklama

"I když ze sdělení Microsoftu není zcela jasné, čeho se která oprava bude týkat, podle všeho bude alespoň jeden patch mířit na chybu v kernelu Windows," řekl Andrew Storms ze společnosti nCircle Security. Microsoft naposledy vydal záplatu na kernel - srdce operačního systému - v únoru tohoto roku. Kritické chyby budou opravy jak ve Windows XP, tak ve Vistě a Windows 7. Oprav se zítra dočkají aplikace Excel, PowerPoint, Internet Explorer a další.

Je také možné, že Microsoft vydá aktualizace na chyby v IE8, jež minulý měsíc na hackerské soutěži Pwn2Own našel irský bezpečnostní expert Stephen Fewer (a vyhrál díky tomu čtvrt milionu korun a laptop od Sony). Internet Exploreru 9 se tyto chyby netýkají. Podle expertů však bude pravděpodobnější, že se záplat na chyby objevené na Pwn2Own dočkáme až v červnu, neboť v tomto měsíci opravil Microsoft chyby objevené na této soutěži i v minulém roce.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Zdravím všechny příznivce maxiorel.cz,

nechci provokovat, ale nadpis tohoto typu je dosti zavádějící. Kdybych nevěděl, že Microsoft vydá sedmnáct záplat, z nadpisu bych pochopil, že zítra se mi na službě Windows Update objeví 64 nových aktualizací. Jedná se o drobnost, ale cítil jsem potřebu to zde napsat.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru