Microsoft zesílí boj proti rootkitům

Microsoft přidává další společnost do své „sbírky“. Tentokrát se jedná o společnost Komoku, která se již od roku 2004 věnuje detekci rootkitů a patří mezi špičky v oboru. Mezi její klienty v minulosti patřilo například i americké ministerstvo obrany.
reklama

Rootkity jsou programy, které se různými způsoby snaží zamaskovat svoji přítomnost nebo přítomnost jiného programu v počítači, aby bylo možné provádět nejrůznější škodlivé operace (úpravy registrů, změny v souborech,...).

Nákupem Microsoftu přestává existovat název Komoku a jeho aplikace budou zařazeny pod bezpečnostní software Microsoft Forefront a Windows Live OneCare.

Jimmy Kuo, expert na bezpečnostní problematiku, si myslí, že detekce rootkitů je jedna z nejslabších stránek softwaru od Microsoftu a věří, že nákup Komoku dokáže tuto oblast značně posílit. Hlavně díky silnému týmu profesionálů, kteří v Komoku pracují.

Zdroj: Virus Bulletin

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru