Microsoft začíná licencovat exFAT třetím stranám

Společnost Microsoft začala aktivně rozšiřovat svůj nový standard exFAT (určený pro souborové systémy paměťových karet) i za hranice vlastních podniků a investic.
reklama

Microsoft včera sdělil, že v rámci zajištění kvalitní podpory budoucích velkokapacitních paměťových karet začal s poskytováním licencí na následníka souborového systému FAT třetím stranám. Novinka nese jméno „exFAT“ a čte se „Extended File Allocation Table“.

Důvodem vzniku standardu je přirozeně snaha rozšířit záběr podporovaných moderních paměťových karet, kde již občas FAT působí kapku mimo aktuální trendy. NTFS má údajně zůstat rezervováno pouze pro harddisky. A jak se změní rozpětí? Namísto max. adresovatelných 32 GB FAT se nyní majitelé karet mohou dostat až na teoretické maximum 256 TB.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru