Microsoft: za kradení aplikací z Windows Store mohou samotní vývojáři

Microsoft oznámil, že crack, který umožňuje z Windows Store stahovat placené aplikace bez placení vznikl v důsledku špatného zabezpečení jednotlivých aplikací a ne kvůli chybě Windows Store.
reklama

Jinými slovy, za chybu mohou samotní vývojáři, ne Microsoft. "Každý úspěšný distribuční kanál čelí útokům lidí, kteří jej chtějí nějakým způsobem zneužít pro svůj prospěch a my proti tomuto problému budeme bojovat kvůli uživatelům i samotným vývojářům. Stejně jako u jiných platforem, i u nás se hackeři stále snaží najít cestu jak se k aplikacím dostat zdarma," řekl mluvčí Microsoftu. Podle inženýra společnosti Nokia má Windows Store problém v tom, že umožňuje důležitá data ukládat lokálně na zařízení namísto toho, aby byla vždy bezpečně hostována na vzdáleném serveru.

Jakákoli lokálně ukládaná data mohou být jednoduše upravena, což dává hackerům do ruky velký trumf. Když podobným problémům čelilo Apple, vývojářům jednoduše poradilo: řiďte se doporučenými bezpečnostními požadavky App Store. Nebude tak překvapením, že úplně to samé na svém blogu oznámil i Microsoft, podle kterého "by se vývojářů, kteří budou ukládat citlivý obsah na vzdáleném serveru a ne lokálně, zmíněné problémy neměly týkat."

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru