Microsoft: Windows 8 za rok poběží na 500 milionech zařízení

Šéf Microsoftu Steve Ballmer včera uvedl, že na novém operačním systému Windows 8 bude do konce roku 2013 běžet více než 500 milionů zařízení.
reklama

Ballmer to řekl na konferenci v jihokorejském Soulu s tím, že Windows 7 podle předpokladů ještě v tomto roce poběží na více než 350 milionech zařízení. Windows 8 Ballmer popsal jako "nejhlubší, nejširší a nejpůsobivější" operační systém, který byl kdy vytvořen. Podle všeho by tak nová verze OS měla slavit ještě větší úspěch, než Windows 7, které dokázaly po deseti letech přimět velké množství uživatelů, aby upgradovali z Windows XP. 

Jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé zůstávali věrni XP, byla jejich neochota přejít na Windows Vista. A jelikož většina známých aplikací na XP stále bez problémů běží, uživatele k upgradu nic netlačilo. Windows 7 se tak po neúspěchu Visty staly nejrychleji se prodávajícím operačním systémem, jaký kdy byl uveden na trh. Ze statistik společnosti Net Applications vyplývá, že podíl Windows XP stále upadá a v současné době mají XP mezi všemi verzemi Windows 46% zastoupení, zatímco podíl Windows 7 jsou na vzestupu a mají 36 %.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru