Microsoft: „Windows 7 nemají žádná zadní vrátka!“

Microsoft v posledních hodinách popřel fámu, která koluje poslední dobou po internetu – totiž to, že se v operačním systému Windows 7 nachází z rozkazu federálního úřadu USA „zadní vrátka“.
reklama

Podnět ke vzniku dohadů dal v úterý Richard Schaeffer, ředitel Information Assurance Directorate (National Security Agency - NSA), který v rozhovoru sdělil, že má s Microsoftem, citujeme: „dlouhotrvající vztah“ (tím bylo zřejmě naráženo na dodávání OS pro vládní PC). RS také pochválil bezpečnostní funkce ve Windows 7.

Zbytek rozhovoru se točil kolem ochrany národních počítačů a infrastruktur komunikačních linií před teroristickými útoky. Každopádně jsme si jisti, že paranoidní jedince touto informací Microsoft rozhodně nijak zvlášť neuklidnil – zřejmě jen málokdo čekal prohlášení o opaku, že ano...

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru